Jaký parfém vybrat na svatbu

Svatba je pro spoustu mužů a především žen jedním z důležitých okamžiků v životě, na které by se nemělo jen tak zapomenout. Výběr správného oblečení, jídla, místa a hostů jsou velmi důležité a časově i finančně náročné. Neméně důležitý je však i výběr správné vůně, které bude oslnivá, dech beroucí a především v případě nevěsty podtrhne její krásu a půvab. Vůně se může také nesmazatelně vrýt do paměti všech svatebčanů i novomanželů a pomoci tak navždy uchovat krásné vzpomínky na jedinečný okamžik v životě.

Neexperimentujte, držte se svých oblíbených vůní

Není vhodné vybírat parfémy, se kterými nemáme žádné zkušenosti, nebo pokud jsou diametrálně odlišné od těch, na které jsme zvyklí. Stejně jako šaty či kytice i parfém by měl podtrhnout osobnost, krásu či šarm. Měl by vhodně doplnit charakter osoby, která jej nosí a odrážet její vzhled, věkovou hranici či povahu. I při výběru svatební vůně bychom se tedy neměli odklonit od svých zaběhlých standardů a zvyků.

Pozor na příliš intenzivní a silné parfémy

Vybírejte obezřetně a vyhněte se příliš intenzivním parfémům, i když vám by takový parfém mohl vyhovovat, na jiné lidi může jeho vůně působit příliš agresivně a nesnesitelně. Myslete na to, že na Vaši svatbě budou hosté, pro které silný parfém může být nepříjemný a obtěžující, jejich vzpomínky na Vaši svatbu by potom nemusely být zrovna pozitivní.

Zachovejte vůni parfému po celý den

Aby bylo zajištěno dlouhé trvání vůně vašeho parfému, nebojte se ji vrstvit. Pokud jste si vybrali vůni, která vedle parfému nabízí i tělové mléko či sprchový gel, použijte je všechny a jednotlivé složky navrstvěte na sebe. Tím dosáhnete dlouhého trvání vůně a její rovnoměrnější rozložení na plochu vašeho těla. Aplikujte také větší množství parfému na kritická místa jako je zápěstí, podbřišek, loketní klouby či záda. Záda jsou často opomíjenou částí těla, na které může vůně působit velmi efektivně. Zejména potom ženy s dlouhými vlasy mohou vůni jejich pohybem rozptýlit a snadno na sebe upoutat pozornost.

Nezapomeňte na ženicha

I ženich by měl mít příjemnou vůni a proto, že vhodné jeho parfém sladit s parfémem nevěsty. Je vhodné vybrat takové vůně, které k sobě sedí, nebo se vzájemně vhodně doplňují. Ideální jsou unisex vůně či neutrální parfémy s tóny dřevin, nebo orientu. Parfémy s těmito vůněmi jsou obvykle dobře zastoupeny ženskými i mužskými variantami.

Tipy na parfémy pro nevěstu

Issey Miyake L´Eau D´Issey

Úžasný parfém plný svěžesti a květinových vůní. Najdeme v něm i tóny pižma či vzácných dřevin, díky kterým si jej snadno zapamatujete.

Issey Miyake L´Eau D´Issey

Issey Miyake L´Eau D´Issey

Michael Kors Michael

Smyslná dámská vůně známá svojí trvanlivostí a podmanivými květinovými tóny. Poznámky tuberózy, frézie, turecké růže, pomerančového květu či meduňky budou zcela jistě evokovat vzpomínky na váš velký den.

Michael Kors Michael

Michael Kors Michael

Burberry Brit Sheer

Lahodná a svěží vůně Burberry Brit Sheer je rovněž ideální pro svatební den. Květnatá vůně nabízí citrusové tóny mandarinky, ananasu, hroznů či květu broskví. Bílé pižmo potom podtrhuje charakter a povahu člověka.

Burberry Brit Sheer

Burberry Brit Sheer

Clinique Happy

Jak jinak než štěstím obdařit svůj svatební den. Parfém Happy od Clinique bude skvělým pomocníkem pro tento mnohdy nelehký úkol. Vůně citrusů, červeného grapefruitu, orchideje, frézie, lilie či růže poskytnout podmanivou a smyslnou vůni hodnou zapamatování.

Clinique Happy

Clinique Happy

Viktor & Rolf Flower Bomb

Tento parfém je spíše pro odvážnější nevěsty, které se nebojí ukázat a vztáhnout všechnu pozornost právě na sebe. Parfém je, jak samotný jeho název napovídá, doslova květinovou bombou. Arabský jasmín, orchidej Cattleya, frézie, růže stolistá, jasmín, pižmo a pačuli. Kombinace, které se nesmazatelně vryje do paměti.

Viktor & Rolf Flower Bomb

Viktor & Rolf Flower Bomb

Elizabeth Arden Red Door Aura

Skvělý parfém pro svatební den. Obklopený sladkými tóny malin, bergamotu a pomerančových květů. Smyslné květinové vůně budou ideálním doplňkem svatební kytice.

Elizabeth Arden Red Door Aura

Elizabeth Arden Red Door Aura

Jo Malone Blackberry & Bay Cologne

U nás těžko dostupný parfém bude jistě na Vaší svatbě všemi obdivován. Poskytuje svěží, ovocnou a dlouhotrvající vůni. Osvěžující tóny ostružin a grapefruitu smíchané s vůní vetiveru a cedrového dřeva.

Jo Malone Blackberry & Bay Cologne

Jo Malone Blackberry & Bay Cologne

Tipy na parfémy pro ženicha

Halston Man Halston cologne

Hůře dostupná vůně. Nadčasová, odvážná, elegantní a mužná. Tóny citrusů, levandule a máty na pozadí spolupracují s nádechy pižma a pačuli.

Halston Man Halston cologne

Halston Man Halston cologne

DKNY Men

Svěží, čistá a ostrá vůně parfému DKNY Men je vynikající volbou pro všechny muže, kteří nechtějí na své vlastní svatbě zapadnout do průměru. Smyslná kombinace zázvoru, mandarinky, listů břečťanu, jalovce či santalového dřeva.

DKNY Men

DKNY Men

Joop! Jump

Tento parfém dodá všem mužům odvahu skočit rovnýma nohama do manželství. Inspirován vůní vodky. Snoubí se v něm vůně lístků koriandru, rozmarýnu, tymiánu, grapefruitu, tonka bobů a pižma. Perfektní kombinace pro dlouhá a náročný svatební den.

Joop! Jump

Joop! Jump

Napište Komentář