Jaký parfém zvolit na podzimní období?

Výběr parfému by neměl být nahodilý, naopak by měl být vhodně volený podle denní doby, nálady či vzhledu svého nositele, nebo i roční doby. Například v létě jsou vhodné parfémy s květinovými a tropickými vůněmi, které navozují pocity pohody a relaxu na plážích v teplých krajích. V zimě se ženy rády obalí do orientálních vůní, které navozují vánoční pohodu a teplo rodinného krbu. Podzim však dává možnost tak trochu experimentovat a zkoušet parfémy různých, nepříliš obvyklých vůní a jejich kombinací.

Studenti se vrací do škol a lidé po dovolené do plného pracovního nasazení. Nabízí se tedy volba, dalo by se říci, seriózních, chytrých vůní. Podzim si také spojujeme s padajícím listím, častými dešti a sychravým počasím. Vhodné jsou tedy vůně santalového dřeva, pravé kůže, vetiveru a takzvané chypré vůně (cypřišové – větvičník, bergamot, labdanum a pačuli).

Zde je tedy 5 dámských parfémů, které si s podzimem rozhodně budou rozumět.

Agent Provocateur

Jedná se o úžasnou dámskou vůni, které si získala oblibu mnoha žen po celém světě. Jedná se o výraznou, provokativní vůni rafinovaně kombinující indický šafrán, ruský koriandr, egyptský jasmín a vetivert z Haiti. Za zmínku stojí i krásný flakónek z růžového porcelánu ve tvaru vejce.

Agent Provocateur

Agent Provocateur

Cuir de Lancome

Jedná se o typicky cypřišovou, květinovou vůni pro ženy. Poměrně nový parfém byl představen v roce 2007. Svrchní tóny patří mandarince, šafránu a bergamotu, střední tóny nese pačuli, hloh, jasmín a ylang-ylang, základ je podepřen vůněmi kořene rostliny Orris, břízy a Styraxu.

Cuir de Lancome

Cuir de Lancome

Bottega Veneta

Tento parfém patří do portfolia luxusního módního domu s koženými výrobky Bottega Veneta. Byl uveden na trh v roce 2011 a jeho vůně by se dala poptat jako kožovitá, květinová a chypré navozující pocity soukromého luxusu. Kompozice vůně je tvořená kombinací tónů italského bergamotu, brazilského růžového pepře, indického jasmínu, dubového mechu, pačuli a výraznými poznámkami kůže.

Bottega Veneta

Bottega Veneta

Fan di Fendi Blossom

Zajímavá, nová vůně uvedená na trh v letošním roce. Základ tohoto parfému je postaven na podmanivé vůní japonského třešňového květu stromu Sakura. Hlava je tvořena sladšími tóny malin a japonské hrušky, srdce zabalené v závoji z egyptského jasmínu a čínské magnólie, základ je potom tvořen pižmem a vanilkou.

Fan di Fendi Blossom

Fan di Fendi Blossom

DKNY Cashmere Mist

Skutečně orientální vůně kašmíru, teplá a smyslná podepřená dřevitými tóny. Tento parfém byl uveden na trh v roce 2004 a může se pyšnit důmyslnou kombinací vůně marockého jasmínu, lilie, bergamotu, santalového dřeva, jantaru a pižma.

DKNY Cashmere Mist

DKNY Cashmere Mist

Napište Komentář